Однак біткойн також має внутрішні фактори, які врівноважують негативний вплив макросу.
Глобальна ліквідність скоротилася за останні два місяці
Згідно з The Kobeissi Letter, ціна біткойна історично демонструвала 10-тижневу лагову кореляцію з глобальною грошовою масою (Global M2). За останні два місяці глобальний M2 впав на 4,1 трильйона доларів, сигналізуючи про потенційне подальше зниження цін на біткойни, якщо ця тенденція збережеться.
Глобальний M2 є ключовим економічним показником, який вимірює загальну пропозицію грошей у світі економіка, включаючи готівку, депозити до запитання (M1), строкові депозити та інші ліквідні активи. Коливання Global M2 часто впливають як на фондові ринки, так і на ринки криптовалют.
«Оскільки світова грошова маса досягла нового рекорду в 108,5 трлн доларів у жовтні, ціни на біткойни досягли історичного максимуму в 108 000 доларів. Проте за останні 2 місяці грошова маса впала на 4,1 трлн доларів до 104,4 трлн доларів, що є найнижчим показником із серпня. Якщо зв’язок все ще збережеться, це означає, що ціни на біткойни можуть впасти на 20 000 доларів протягом наступних кількох тижнів». – Лист Кобейсі передбачив.
Ціна біткойна проти глобальної пропозиції грошей. Джерело: The Kobeissi Letter
Місяць тому Джо Консорті, керівник відділу розвитку біткойн-кастодийної фірми Theya, попередив про потенційну корекцію біткойнів на 20%-25% на основі подібних показників. Здається, цей прогноз справджується.
Андре Драгош, керівник відділу досліджень Bitwise, поділяє схожу точку зору. Він передбачає, що біткойн залишатиметься під тиском через скорочення ліквідності в Сполучених Штатах. Однак він наголошує на внутрішньому факторі біткойна, який може врівноважити цю нестачу ліквідності: зростаюча неліквідна пропозиція біткойна.
Ціна біткойна проти неліквідної пропозиції. Джерело: André Dragosch
Вища неліквідна пропозиція вказує на збільшення дефіциту біткойнів, що потенційно підтримує його ціну в умовах динаміки попиту та пропозиції.
«Наразі біткойн балансує між перспективами: а) збільшення макроекономічних факторів, спричинених зниженням ліквідності в США та світі, та б) триваючих попутних факторів у ланцюзі, що виникають через сильний дефіцит пропозиції BTC. Згодом бичачі фактори в ланцюзі, ймовірно, переважать ведмежі макрофактори, але це, ймовірно, створить певну волатильність на початку 2025 року (і, можливо, деякі привабливі можливості для купівлі)». – Андре Драгош прокоментував.
На момент преси біткойн торгується близько 94 000 доларів, а дані BeInCrypto показують, що за вихідні він впав майже на 6%.