Останні додаткові правила включають як прямі заборони та сезонні обмеження, які набудуть чинності на початку наступного року.
Уряд Росії затвердив список регіонів, яким заборонено майнінг криптовалют
ТАСС, Провідне державне інформаційне агентство Росії повідомляє, що Росія планує шестирічну заборону на майнінг криптовалюти з 1 січня 2025 року по 15 березня 2031 року в 10 регіонах. До цих регіонів належать Дагестан, Інгушетія, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, Північна Осетія, Чечня, Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області.
У деяких областях, таких як Іркутськ, Бурятія та Забайкальський край, Росія обмежить видобуток корисних копалин замість повної заборони. Ці регіони призупинять видобуток з 1 січня по 15 березня 2025 року та з 15 листопада по 15 березня в наступні роки.
ТАСС підкреслює, що уряд не вважає перелік заборонених і заборонених регіонів постійним і може його коригувати на підставі рішень юридичного комітету з питань розвитку енергетики. Уряд прагне підтримувати збалансоване споживання енергії за допомогою цих нових правил.
«Це так зване міжрегіональне перехресне субсидування, коли низька вартість електроенергії в регіонах з регульованими договорами ефективно компенсується виробниками та споживачами в інших регіонах. Після лібералізації ринку в цій сфері обмеження потенційно можуть бути зняті, якщо, звичайно, буде достатня потужність», — сказав ТАСС Сергій Колобанов, заступник директора Центру економіки паливно-енергетичного комплексу ЦРБ.
Згідно з даними Кембриджського університету, майнінг біткойнів у Росії становить 4,7% світового хешрейту, порівняно з 11% у серпні 2021. Тим часом майнери у Сполучених Штатах мають найбільшу частку глобального хешрейту – 37,8%.
Частка глобального хешрейту (середньомісячна). Джерело: CCAF
Дані Кембриджа також показують, що середньомісячний хешрейт російських майнерів знизився з 13,6 Eh/s до 8,7 Eh/s. Незважаючи на легалізацію майнінгу в Росії, це не стимулювало значного зростання майнінгової діяльності в країні.
Однак у 2024 році російський уряд продемонстрував більш відкриту позицію щодо криптовалют, зокрема дозволив перехресне – прикордонні криптовалютні платежі та підготовка до запуску державних криптовалютних бірж. Крім того, російські законодавці запропонували зберігати резерви Bitcoin для підвищення фінансової стабільності.