Агенти на основі AI
“крипторозповідь” представляє спільне розуміння ринкових тенденцій криптоспільноти, технологічних розробок і регуляторних змін. Ці наративи, сформовані колективними віруваннями та точками зору, впливають на інвестиційні рішення та керують настроями спільноти.
З дев’яти лідерів галузі, з якими спілкувався BeInCrypto, переважна більшість погодилися, що агенти штучного інтелекту будуть провідним наративом, який формуватиме криптосектор у 2025. Агенти штучного інтелекту — це складні програми, здатні аналізувати інформацію, вивчати досвід і автономно виконання завдань від імені користувачів.
На відміну від традиційних ботів, які працюють за заздалегідь визначеними правилами, агенти ШІ демонструють більшу автономію. Вони постійно адаптуються та вдосконалюються завдяки взаємодії з навколишнім середовищем. Їхня здатність взаємодіяти з іншими агентами ШІ та програмами також дає їм змогу виконувати більш складні та нюансовані взаємодії.
«Поява агентів штучного інтелекту від великих гравців, таких як Meta та Google, привела штучний інтелект у мейнстрім, створивши ефект хвилі, який підкреслює потенціал криптоагентів ШІ. Ці децентралізовані агенти використовують блокчейн, смарт-контракти та крипторейки для автономної роботи, пропонуючи прозорість, безпеку та можливість програмування. У міру зростання обізнаності паралельна розробка криптоагентів AI викликає інтерес до проектів, які поєднують ці дві трансформаційні технології», — сказав BeInCrypto Джонатан Шемул, генеральний директор Aleph.im.
Експерти підкреслили здатність агентів штучного інтелекту автономно виконувати пов’язані з блокчейном завдання, такі як голосування за управління та управління активами, серед інших відповідних випадків використання.
«Переконливою концепцією 2025 року може стати ланцюжок, керований агентами штучного інтелекту, де сам ланцюг розроблений для додатків, перш за все штучного інтелекту. У цьому ланцюжку пріоритетом буде обробка даних, взаємодія між агентами штучного інтелекту та динамічна масштабованість — по суті, створення інфраструктури, спеціально розробленої для інтелектуальної автоматизації та співпраці, розблокування нових можливостей у DeFi, автоматизації ланцюга поставок тощо», — сказав Алекс Шевченко, генеральний директор Aurora Labs. BeInCrypto.
Завдяки їх здатності автоматизувати завдання та адаптуватися до змін середовища, агенти штучного інтелекту готові формувати інвестиційні рішення в наступному році.
ШІ в іграх
Агенти штучного інтелекту також мають потенціал революціонізувати підхід криптопроектів до ігор, додав Саймон Девіс, засновник GOAT Gaming, мережі ігор на основі штучного інтелекту в Telegram.
Вони можуть приймати самостійні рішення, вирішувати проблеми, і пам’ятайте минулі взаємодії гравців, створюючи динамічні та персоналізовані ігрові враження. Ці агенти також можуть адаптуватися до дій гравців, створювати унікальні виклики та сприяти розвитку сюжетних ліній.
Раніше цього місяця GOAT Gaming представила AlphaGOATs, систему керованих штучним інтелектом агентів, які можуть грати в ігри від імені користувачів, забезпечуючи постійну участь і можливості заробітку на платформі.
«Ми знаходимося на самій вершині айсберга, коли йдеться про інтеграцію ШІ/блокчейну. Я прогнозую, що 2025 рік стане моментом ChatGPT для ігор, коли ми побачимо значний стрибок у тому, як гравці взаємодіють із ігровою екосистемою та формують екосистему ігор за допомогою агентів штучного інтелекту», — сказав він.
Хоча ця технологія все ще знаходиться на ранніх стадіях, розробники вже почали включати агентів ШІ у свої ігрові проекти, і очікується, що її використання буде зростати.
Світле майбутнє для активів реального світу< /h2>
Токенізація активів реального світу (RWA) зазнала значного зростання, що відображає зростаючий інтерес і впровадження в криптовалюті та сектори децентралізованого фінансування (DeFi).
Ключовим фактором популярності RWA є їх здатність запропонувати диверсифікацію та стабільність. Підкріплені матеріальними активами, вони демонструють нижчу волатильність, ніж суто цифрові активи, що робить їх привабливими для інвесторів, які шукають довгострокових безпечних інвестицій у криптовалютний ринок.
«RWA мають стати великою проблемою, особливо з токенізацією таких речей, як облігації, позики та інші фінансові інструменти. Вони полегшать розблокування ліквідності та залучать більше інституційних гравців. Ми вже бачимо, як деякі засновники мережі використовують наше рішення для створення власних приватних мереж для обробки та торгівлі цими активами. У міру покращення відповідності та сумісності об’єднання фізичних і цифрових активів буде лише зростати», – сказав Шевченко.
Певні успіхи цього року також можуть допомогти зусиллям зміцнити впровадження RWA у 2025 році.
«Ширше відновлення ринку в поєднанні з такими віхами, як схвалення спотових ETF для біткойн і дружня до криптовалют адміністрація Трампа, ще більше підігріли впевненість у просторі, перевіряючи клас активів і залучаючи інституційний капітал», – додав Макс Конільо, інвестиційний директор Binance Labs.
Основні гравці традиційних фінансів вже зробили серйозні кроки, щоб забезпечити свою опору в токенізації RWA.
Фонд BUIDL, токенізоване казначейство США, випущене гігантом з управління активами BlackRock, увійшов у простір RWA в липні, щоб запропонувати інвесторам можливість заробляти долари США. Цей крок значною мірою підтвердив потенціал технології блокчейн для оптимізації управління активами.
RWA також отримали відчутні результати, оскільки індустрії почали застосовувати технології блокчейну, сказав Едісон Чен, генеральний директор CUDIS, першого розумного кільця на Solana.
«У CUDIS ми бачимо, як особисті дані про здоров’я можуть стати цінними активами в мережі. Подібні RWA відкриють нові можливості, стимулюючи впровадження в таких галузях, як охорона здоров’я, страхування та оздоровлення», — сказав Чень BeInCrypto.
Георгіос Влахос, співзасновник Axelar Protocol і директор Axelar Foundation, погодився з цією точкою зору, стверджуючи, що ця тенденція сприятиме наступній хвилі впровадження блокчейну споживачами.
«Ми знаходимося на порозі великої хвилі інституційного впровадження, яке принесе масовий доступ до RWA на основі блокчейну ”, – сказав він.
Ці розробки вказують на багатообіцяюче майбутнє токенізації RWA з потенціалом трансформації управління активами та відкриття нових можливостей у різних секторах.
Потенціал резервів біткойнів
Оскільки багато представників криптоіндустрії продовжують голосно говорити про переваги накопичення біткойнів, різні керівні країни починають зважувати потенціал стратегічних резервів у створенні більш потужної національної скарбниці.
«Ми вважаємо, що ми є свідками ранніх етапів глобальної гонки за те, щоб країни запровадили біткойн як стратегічний резервний актив. Наприклад, нещодавно активи Бутану в біткойнах перевищили 1 мільярд доларів, що позиціонує країну серед найбільших власників криптовалютних резервів. Оскільки все більше країн запроваджують біткойн та інші криптовалюти як резерви, цей наратив буде ще більше підвищувати інтерес до екосистеми», — сказав Конільйо з Binance Labs BeInCrypto.
Кадан Штадельманн, головний технічний директор Komodo Platform, погодився з цією точкою зору та підкреслив, що такий підхід буде широко поширеним.
«Сполучені Штати будуть ймовірно, зазнає великої хвилі впровадження в криптосекторі, особливо в тому, що стосується резерву біткойнів, ETF і стейблкоїнів», — сказав він.
Минулого місяця сенатор-республіканець Синтія Ламміс із штату Вайомінг оголосила про свої плани внести в Конгрес США законопроект про продаж золота Федерального резерву та використання виручених коштів для купівлі мільйона біткойнів.
Кілька інших країн також почали впроваджувати ініціативи щодо підштовхнути громадські дебати навколо стратегічних резервів біткойнів.
Міська рада Ванкувера в Канаді на чолі з мером Кеном Сімом нещодавно схвалила пропозицію про створення резерву біткойнів і надання можливості сплачувати біткойнами податки та міські збори для підвищення фінансової стабільності. Ця ініціатива спрямована на диверсифікацію фінансових резервів міста та пом’якшення ризиків, пов’язаних із нестабільністю фіатної валюти та інфляцією.
«Зростання біткойна буде більшим, ніж DeFi, NFT або масштабування рівня 2 разом узяті, оскільки уряди запровадять резерви біткойнів, а корпорації — казначейські зобов’язання біткойнів», — передбачив Штадельманн.
Японія та Росія також приєдналися до ініціатив щодо резервування біткойнів. Цього місяця політики обох країн запропонували створити стратегічний резерв біткойнів для зміцнення внутрішньої фінансової стабільності.
Зростання глобального впровадження криптовалют
Лідери галузі, опитані BeInCrypto, підкреслили сприятливіші перспективи впровадження криптовалют у 2025 році. Останні події в Сполучених Штатах і Європейському Союзі особливо сприяють цьому підходу.
«Відхід Gensler і впровадження MiCA показують зсув у бік більш сприятливого криптосередовища. Це сприятиме прозорості та дозволить публічним продажам токенів та ICO знову стати життєздатними механізмами збору коштів», — сказав Метт О’Коннор, співзасновник Legion, платформи ICO, що базується на заслугах.
Неминуча заміна голови Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) Гарі Генслера стала важливою новиною для багатьох криптовалютних ентузіастів. За даними Aurora Labs’ Шевченко, Генслер, який створив собі репутацію противника завдяки своєму жорсткому підходу до регулювання криптовалюти, заважав прогресу.
«США можуть значно змінити свій регуляторний підхід до криптовалют. На відміну від стратегії регулювання Gensler через примусове виконання, я очікую розробки чітких і структурованих рамок. Якщо це станеться, США можуть повернути собі лідерство у впровадженні криптовалют», — сказав він.
Крім Сполучених Штатів, Шевченко також прогнозує прийняття криптодружніх правил в інших країнах.
«Очікується, що країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, такі як Індія, Сінгапур і Японія, зроблять регуляторні кроки на підтримку інновацій», — сказав він BeInCrypto.
Наприклад, у вересні OKX, провідна світова криптовалютна біржа, оголосила, що отримала ліцензію Головної платіжної установи (MPI) від Валютного управління Сінгапуру (MAS).
Того ж місяця підрозділ фінансової розвідки Індії (FIU-India) оголосив, що розглядає можливість надання схвалень двом офшорним криптовалютним біржам до 2025 року після повторної реєстрації Binance в серпні.
На початку цього року Агентство фінансових послуг Японії (FSA) запропонувало податкову реформу, яка може принести користь криптоінвесторам. Агентство також вивчає можливість інтеграції криптоактивів у існуючу систему фінансового оподаткування.
Стейблкойни в країнах з економікою, що розвивається
Ринки, що розвиваються в деяких країнах, також вивчають блокчейн-додатки для вирішення критичних проблем, таких як фінансове відчуження, неефективність ланцюга поставок і економічна нестабільність.
«ЛАТАМ і Африка, ймовірно, продовжуватимуть стимулювати впровадження криптовалюти, що підживлюється високим попитом на альтернативні фінансові системи», — сказав Шевченко.
Такі країни, як Аргентина, Венесуела та Нігерія, спостерігали особливий сплеск впровадження стейблкойнів, враховуючи їхню вразливість до інфляції та обмежений доступ до доларів США. Як наслідок, за словами Амітея Гаджі, засновника Kernel, у наступному році, найімовірніше, продовжиться все більш широке використання стейблкойнів.
«Очікується продовження зростання в міру зростання впровадження, з інноваційними розробками, такими як прибуткові стейблкоїни, які сприятимуть зростанню впровадження та забезпечуватимуть більш динамічні фінансові інструменти в крипто-екосистемі», — сказав Гаджа.
Гіперінфляція в Аргентині змусила громадян використовувати USDT і USDC, щоб захистити свої заощадження від знецінення. Попит на стейблкоїни на місцевих біржах зростає щоразу, коли песо слабшає або запроваджуються нові заходи валютного контролю.
У Венесуелі стейблкоїни стали основним засобом обміну, фактично замінивши гіперроздутий болівар для повсякденних операцій, зокрема купівлі товарів. і послуги.
Інші країни Латинської Америки та Африки на південь від Сахари активно розвивають блокчейн-інновації через регуляторні пісочниці та пілотні програми, які прокладають шлях до значного зростання впровадження блокчейну в цих регіонах.
Такі країни, як Бразилія, вивчають блокчейн для прозорого управління, цифрової ідентичності та стейблкойнів для боротьби з економічною нестабільністю. Такі країни, як Нігерія та Кенія, також використовують блокчейн для подолання фінансового відчуження та неефективних ланцюгів постачання.