Рішення, оголошене Міністерством юстиції, вирішує протистояння між конкуруючими запитами про екстрадицію від США та Південної Кореї.
До Квон постане перед судом у США
Міністр юстиції Боян Божович схвалив запит США про екстрадицію в п'ятницю, посилаючись на правові критерії на користь американська влада. Однак у міністерстві не уточнили, коли відбудеться передача.
У попередніх рішеннях судів Чорногорії було зазначено, що Квона слід відправити до Південної Кореї. Отже, була певна невизначеність щодо остаточного рішення. Однак критерії екстрадиції США були суворішими на основі характеру злочину та місця виконання.
Беручи до уваги рішення Верховного Суду, Міністерство юстиції розглянуло всі факти та обставини та оцінило такі критерії, як тяжкість правопорушень, місце виконання, порядок подання, громадянство запитуваної особи, можливість подальшої екстрадиції до іншої держави. З огляду на вищезазначене, було зроблено висновок, що більшість критеріїв, передбачених законом, підтверджують запит про екстрадицію компетентних органів Сполучених Штатів,” Про це повідомляє міністерство юстиції Чорногорії.
Квона заарештували в Чорногорії в березні 2023 року разом зі своїм бізнес-партнером Хан Чонг Джуном під час спроби сісти на рейс до Дубая за підробленими паспортами.
Минулого тижня суд Чорногорії відхилив його апеляцію на екстрадицію, посилаючись на недостатні правові підстави. Минулого року прокуратура Манхеттена висунула проти Квона звинувачення у шахрайстві, звинувативши його у введенні інвесторів в оману та приховуванні активів після краху TerraUSD.
Крах стер 40 мільярдів доларів з крипторинку, викликавши фінансовий ефект доміно, який призвів до кількох банкрутств у секторі. Справу Квона порівнюють із справою засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда. Він, імовірно, зіткнеться з тим самим судом, що й Бенкман-Фрід, який був екстрадований з Багамських островів і відбуває 25-річний термін.
«Екстрадиція До Квона офіційна — він прямує до США після довгої судової процедури. Його токени TerraUSD і Luna зазнали краху в 2022 році, спаливши 40 мільярдів доларів і спровокував криптографічний крах, у результаті якого зникли 400 мільярдів доларів. Офіційно для Квона все закінчилося, але шкода ринку залишається», – написав Маріо Науфал у X (раніше Twitter).
У червні 2024 року Terraform Labs досягла мирової угоди з SEC. , погодившись сплатити 4,47 мільярда доларів штрафу. Особисто Квона було оштрафовано на суму понад 200 мільйонів доларів США, включно з випискою, цивільними штрафами та відсотками.
Повідомлення про ймовірні зв’язки Квона з політичними діячами в Чорногорії ще більше розпалили суперечки. Місцеві ЗМІ пов’язують його з Мілойко Спаїчем, лідером партії «Європа зараз», що викликає сумніви щодо потенційних фінансових зв’язків.