Головний бізнес-директор Circle пояснює, як стейблкойни змінюють економіку з високою інфляцією

 Головний бізнес-директор Circle пояснює, як стейблкойни змінюють економіку з високою інфляцією

Роль стейблкойнів у Місцева економіка

Різні фінансові установи, підприємства та окремі особи використовують стейблкойни для оптимізації таких процесів, як міжнародні платежі та управління ліквідністю, і використовують їх для пом'якшити виснажливі коливання валюти.

Каш Раззагі, головний бізнес-директор Circle, пояснив в інтерв’ю BeInCrypto, що ці екземпляри стимулюють глобальне впровадження стейблкойнів, сприяючи швидшим і економічнішим транзакціям, ніж традиційні фінансові системи.

«На ринках, що розвиваються, нормативне середовище для криптовалют і стейблкойнів розвивається», — сказав він.

Поява стейблкойнів у 2014 році фактично поєднала технологічні переваги блокчейну з фінансовою стабільністю, необхідною для широкого впровадження.

У той час як технологія блокчейну сприяє прозорості та ефективності, сам стейблкойн вирішує проблему нестабільності цін на криптовалюту. Як наслідок, стейблкоїни залучають аудиторію за межі фінансової торгівлі та спекулятивних інвесторів, досягаючи роздрібного та інституційного секторів.

У найближчі роки впровадження стейблкойнів пошириться ще більше, додав Раззагі.

«З часом ми очікуємо більш формалізованих режимів ліцензування, надійних структур KYC/AML і потенційної інтеграції з більш широкими стратегіями CBDC, оскільки політики прагнуть збалансувати інновації з фінансовою стабільністю та відповідністю», — сказав він.

Раззагі зокрема згадав країни Африки на південь від Сахари як рушійну силу впровадження стейблкойнів.

Станом на 2021 рік індекс Світового банку повідомляв, що менше половини дорослого населення регіону мали банківський рахунок. У результаті криптовалюта стала дуже привабливою для таких країн, як Нігерія, Ефіопія, Кенія та Південна Африка.

Запровадження DeFi в Африці

Крім зростання стейблкойнів, місцеві ініціативи DeFi набувають значного значення тяги в африканських країнах, таких як Нігерія, яка є провідною силою в глобальному впровадженні криптовалюти. Прикладом цієї тенденції є Нігерія, де минулого року сервіси DeFi отримали понад 30 мільярдів доларів США, згідно з нещодавнім звітом Chainanalysis.

«У міру того як екосистема DeFi розширюється, кредитування на основі стейблкойнів, продукти для заощаджень і рішення для грошових переказів стають все більш доступними для користувачів на ринках, що розвиваються. Це дає можливість доступу до фінансові продукти та послуги, сприяючи інклюзивності та дозволяючи їм взаємодіяти з глобальною економікою», – підкреслив Раззагі.

Yellow Card, створений у Нігерії стейблкоїн, активно надає клієнтам у великій Африці безпечний, ліквідний і економічно ефективний доступ до стейблкоїнів, таких як USDT і USDC, і таких токенів. BTC і ETH, що полегшує прямі транзакції з використанням місцевих валют

Інші країни регіону також створили телефонні послуги для користувачів, які не мають доступу до Інтернету. У 2020 році провідний оператор мобільного зв’язку Кенії Safaricom і комунікаційна компанія Vodacom Group заснували M-PESA Africa.

Платформа дозволяє користувачам отримувати доступ до стейблкойн-фіатних сервісів, таких як Binance. Він також поширив свою діяльність на інші африканські країни, включаючи Танзанію, Мозамбік, Ефіопію, Єгипет і Гану.

«Рішення для стейблкойнів адаптуються до викликів обмеженого доступу до Інтернету та інфраструктури, розробляючи платформи, зручні для мобільних пристроїв, і інші можливості транзакцій. Наприклад, деякі проекти вивчають використання транзакцій на основі SMS і партнерства з місцевими телекомунікаційними провайдерами, щоб розширити охоплення громад, які недостатньо обслуговуються», — сказав Раззагі BeInCrypto.

Ці зусилля спрямовані на розширення доступу. на послуги стейблкойнів для громад у сільській місцевості, що мають недостатнє обслуговування, сприяючи таким чином фінансовій доступності.

Стейблкойни в країнах із високою інфляцією

В Аргентині , де гіперінфляція перевищує 100%, громадяни використовують прив’язані до долара стейблкойни, такі як USDT і USDC, щоб захистити свої заощадження від знецінення. Попит на стейблкоїни на місцевих біржах зростає щоразу, коли песо слабшає або уряди вводять новий валютний контроль.

Відповідно до звіту Chainalysis за 2024 рік, коли в липні 2023 року вартість аргентинського песо впала нижче 0,004 долара, наступного місяця місячна вартість торгів стейблкоїнами зросла до понад 1 мільйона доларів. Те ж саме сталося в грудні 2023 року, коли президент Мілей оголосив, що девальвує валюту на 50% у рамках свого початкового плану жорсткої економії. Того місяця аргентинський песо впав нижче 0,002 дол. США, а вартість торгів стейблкоїнами перевищила 10 млн дол. США наступного місяця.

Частка обсягу роздрібних транзакцій LATAM за типом активу порівняно зі світовим середнім показником. Джерело: Chainalysis.

У Венесуелі стейблкойни також стали основним засобом обміну, замінивши гіперінфльований болівар. Люди активно використовують однорангові платформи для здійснення повсякденних транзакцій, зокрема купівлі товарів і послуг і використання стейблкойнів для стабільності.

«З високим попитом на долари США Латинська Америка стала центром для випадків використання цифрових активів, де люди використовують прив’язані до долара стейблкоїни, такі як USDC, як засіб збереження вартості», — пояснив Раззагі.

Майже мільйон розробників сприяють цьому зростанню, багато з яких працюють над офшорними проектами для американських компаній. Ця кваліфікована робоча сила стимулює місцеві інновації, а фінтех-компанії та необанки значно покращують доступ до фінансування та знижують витрати для латиноамериканських споживачів.

«Це сильне впровадження частково пояснюється тим фактом, що три чверті з 30 мільйонів клієнтів цифрового банку в регіоні — це фізичні особи та малі та середні підприємства, які були раніше не користувався банком або був недостатньо доступним», – сказав Раззагі.

Раззагі зазначив Airtm, фінтех-провайдера, який пропонує облікові записи на основі USDC, як приклад успішної інтеграції стейблкойнів. Ці облікові записи дозволяють компаніям швидко здійснювати недорогі платежі та дозволяють одержувачам легко конвертувати USDC у свою місцеву валюту.

“Це може бути особливо корисним для компаній у регіону, який має проблеми з високими міжнародними платежами та нестабільністю місцевих валют, але дозволяє працівникам отримувати зарплату швидко та доступно в доларах США», – додав він.

У результаті місцеві криптобіржі дозволяють людям підтримувати економічну діяльність у складних місцевих фінансових умовах.

Проблеми, з якими стикається впровадження стейблкойнів

Незважаючи на ряд переваг, певні умови можуть ускладнити широке поширення впровадження стейблкойнів, особливо в країнах, що розвиваються. Незважаючи на те, що проекти DeFi полегшили обхід регуляторної невизначеності в деяких країнах, ширше впровадження без супровідної структури є складним.

Крім того, люди, які живуть у сільській місцевості, відчувають обмежений доступ до Інтернету. Прогалини в фінансовій грамотності в різних регіонах також ускладнюють доступність. У результаті інформаційні семінари та освітні ресурси стали незамінними для впровадження стейблкойна.

«Проекти стейблкойнів і місцеві громади активно працюють над освітніми ініціативами, такими як семінари, вебінари та інформаційно-просвітницькі програми для спільноти, щоб підвищити обізнаність і надати практичні знання про те, як безпечно та ефективно використовувати цифрові активи. Ці освітні ініціативи мають вирішальне значення для зміцнення довіри та сприяння запровадженню стейблкойнів у регіонах із низьким рівнем фінансової грамотності», — сказав Раззагі BeInCrypto.

Деякі з цих ініціатив продовжують діяти. Наприклад, жовта картка Нігерії розробила академію, яка надає безкоштовні курси цифрових ресурсів для окремих осіб і організацій по всій Африці.

SMS-транзакції через такі платформи, як M-Pesa, також допомагають оптимізувати можливості транзакцій для спільнот, які недостатньо обслуговуються. Однак додаткові бар’єри, такі як відсутність доступу до мобільних пристроїв і комп’ютерів, роблять ці ініціативи неефективними.

«Згодом більш чітка політика, ширший зв’язок і постійні зусилля з підвищення фінансової грамотності сприятимуть ширшому використанню стейблкойнів, таким чином використовуючи переваги безпеки та глобального доступу, які пропонують стейблкойни», – додав Раззагі.

Більше впровадження зусиль однодумців має вирішальне значення для широкого впровадження стейблкойна.

Стейблкойни проти цифрових валют центрального банку

Іншим аспектом, який викликає невизначеність щодо впровадження стейблкойнів, є нещодавнє включення цифрових валют центрального банку (CBDC). Ці валюти є цифровою формою грошей, що випускаються та регулюються центральним банком. Він не призначений для заміни фізичної готівки, а радше для співіснування з нею.

Ключова відмінність між CBDC і криптовалютами полягає в їх емітентах. CBDC випускаються та підтримуються урядами, що гарантує, що їхня вартість стабільна та підтримується країною-емітентом. Навпаки, приватні організації випускають і управляють криптовалютами, через що їхня вартість залежить від значних коливань ринку.

Згідно з трекером CBDC Atlantic Council, Багамські острови, Ямайка та Нігерія належать до країн, які мають повністю запущені CBDC. У Нігерії та на Багамах випуск CBDC значно зріс. Усі три країни наразі віддають перевагу розширенню роздрібного впровадження CBDC на своїх відповідних ринках.

Кількість країн і валютних союзів, які вивчають CBDC з часом. Джерело: Атлантична Рада.

Кожна країна G20 також досліджує CBDC, 19 з яких перебувають на просунутій стадії дослідження CBDC. З них 13 країн уже знаходяться на пілотній стадії, включаючи Бразилію, Японію, Індію, Австралію, Росію та Туреччину.

Хоча CBDC і стейблкойни можуть конкурувати за домінування в цифрових платежах, кожен механізм має свою унікальну перевагу. .

«Ми бачимо багато областей синергії між сумісними стейблкойнами, такими як USDC і CBDC, причому стейблкойни відіграють вирішальну роль у розвитку наприклад, однорангові транскордонні транзакції, функція, яка не була включена в основний дизайн більшості CBDC, що розробляються», – сказав він.

Проте Раззагі вважає, що дві системи можуть співіснувати, а не конкурувати.

«USDC та інші інновації в приватному секторі вже досягають того, що сподівається запропонувати CBDC. Багато з переваг CBDC вже реалізуються інноваціями приватного сектору через платіжні системи на основі блокчейнів», – додав Раззагі.

Дослідження цієї динаміки проливає світло на те, як ринки, що розвиваються, приймають стейблкойни. і CBDC, підкреслюючи їхній потенціал змінити глобальний фінансовий сектор із більшою інклюзивністю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *