П'ять азіатських країни, включно з Індією, Індонезією та В’єтнамом, увійшли до 10 найкращих за Глобальним індексом впровадження криптографії 2024 року.
Азія лідирує в глобальному застосуванні криптовалюти
У звіті наголошується на ескалації впровадження криптовалюти в Азії, що значною мірою спричинене централізованими біржами (CEX) і чутливими до цін спільнотами. Азійські користувачі генерують 37,1% світового трафіку на CEX, забезпечуючи перше місце в цій категорії.
Тим часом Північна Америка лідирує у використанні децентралізованого обміну (DEX). Океанія становить менше 2% світового трафіку CEX і DEX.
«Міжнародний розподіл праці в індустрії Web3 є навіть більш критичним порівняно з традиційними секторами Інтернету. Азія є важливим центром криптоінновацій, користувачів і торгових ринків. За допомогою цього звіту ми прагнемо висвітлити різноманітні культурні та ринкові особливості Азії». Форест Бай, співзасновник Foresight Ventures, сказав BeInCrypto.
Азія посідає третє місце за активністю DEX, ймовірно, через нормативні обмеження, які обмежують присутність глобальних CEX у Північній Америці, що спонукає багатьох користувачів покладатися на DEX.
У другому кварталі 2024 року торговці в Сінгапурі обробили майже 1 мільярд доларів у криптовалютних транзакціях, найвищий показник за два роки. Як раніше повідомляв BeInCrypto, місто-держава стало лідером криптоплатежів. У 2024 році він видав 13 крипто-ліцензій — це більш ніж удвічі більше, ніж у попередньому році.
Крім того, Сінгапур став першою країною в Азії, яка розмістила стейблкойн Ripple RLUSD, який дебютував на Незалежний резервний обмін.
Крипто Китаю Ринок процвітає, незважаючи на заборони
У звіті зазначається, що 5,9% трафіку на платформу pump.fun надійшло з китайськомовних регіонів, включаючи Китай, Гонконг Конг, Тайвань та Індонезія. Інші 5,1% походять з Індії.
Всупереч поширеній думці про те, що Китай повністю заборонив криптовалюту, звіт підкреслює процвітаючу крипто-екосистему. Гонконг є воротами на китайський ринок, що підтримується активною позабіржовою (OTC) торгівлею.
«Західний дискурс часто припускає, що Китай повністю заборонив криптовалюту, що змушує багатьох вважати, що його крипторинок зник. Промислове середовище забороняє торгівлю, але сміливо розвивайте технологію on-chain», — стверджується у звіті.
Китайські користувачі часто обходять контроль над капіталом, використовуючи стейблкойни, і покладаються на платформи DeFi та DEX як безпечну альтернативу.
Крім того, китайські криптоучасники переважно молоді роздрібні інвестори з сильним апетитом до активи з високим ризиком, у тому числі монети-меми, такі як Dogecoin. У звіті також зазначено значний інтерес до DeFi, GameFi та проектів, пов’язаних з інфраструктурою.
Загалом, значний внесок Азії у глобальне впровадження криптовалюти та ліквідність відображає її ключову роль у формуванні майбутнього галузі.  ;