Користувачі Bitfinex не відповідають критеріям «жертв» і тому не мають права на ці кошти.
Довгоочікуване викуп для Bitfinex
Рішення ґрунтується на документі від жовтня, в якому засуджені, Хізер Морган та Ілля Ліхтенштейн, і iFinex, материнська компанія Bitfinex, визнали, що біржа є єдиною жертвою крадіжки.
Наразі, Уряд США зберігає вилучені біткойни. У січні 2025 року суд визначив, що Bitfinex та його користувачі не кваліфікуються як “жертви” відповідно до Закону про обов’язкове відшкодування потерпілим.
Однак суддя схвалив угоду про добровільне відшкодування через угоди про визнання вини. Угода гарантує, що біржа може повернути активи, пов’язані зі зломом.
«Уряд США заявив, що біткоіни, вкрадені в 2016 році, мають бути повернуті Bitfinex. У серпні 2016 року хакери відмили 119 754 BTC – 71 мільйон доларів на той час. Зараз він коштує 11 мільярдів доларів. Чітке рішення про те, що права власності на криптовалюту визнаються в США. До клієнтів FTX слід ставитися так само», — сказав популярний кредитор FTX Суніл.
Процес реституції включає всі активи, безпосередньо пов’язані зі зломом Bitfinex у 2016 році. Кошти, відмиті складними методами, проходитимуть окрему процедуру конфіскації.
Крім того, власники рахунків Bitfinex та інші сторони можуть оскаржити умови повернення. Вони також можуть подавати претензії щодо повернутих коштів. Кінцевий термін подання заперечень – 28 січня 2025 року.
Міністерство юстиції також створило механізм, за допомогою якого особи можуть ідентифікувати себе як постраждалих сторін і подавати претензії.
Комплексний план відновлення
Bitfinex підтвердив свій план викупити решту відновлення Right Tokens, видані користувачам після злому 2016 року. Ці токени були запроваджені для компенсації постраждалим клієнтам шляхом розподілу відновлених активів.
Біржа раніше оголосила в 2022 році, що 80% будь-яких відновлених коштів буде використано для повторного викупу та спалення незавершених токенів UNUS SED LEO. Це токен боргу, створений після злому для компенсації втрат клієнтів.
Очікується, що ці викупи токенів відбуватимуться протягом 18 місяців. Кінцева мета — виключити з обігу всі токени LEO. Після останніх подій токени LEO зросли майже на 4% за останні 24 години.
Денний графік цін LEO. Джерело: BeInCrypto
Хізер Морган та Ілля Ліхтенштейн були засуджені за змову з метою відмивання грошей і шахрайство.
Моргана, який колись консультував підприємства щодо запобігання кіберзлочинам, засудили до 18 місяців ув’язнення. Тим часом Ліхтенштейн отримав п’ять років позбавлення волі.
Повернення додаткових 25 000 біткойнів залишається складнішим. Прокурори заявили, що ці кошти були відмиті за допомогою передових методів, таких як ланцюгові транзакції, невідповідні обміни віртуальних валют, ринки темних мереж і змішувачі.
Через ці спроби відмивання монети не можна класифікувати як точну власність, викрадену під час злому Bitfinex. Тому їх розглядатимуть у рамках додаткового провадження щодо конфіскації.