Лідери індустрії ігрового сектору пояснили, що розробникам проектів потрібна зміна мислення, приділяючи наголос насамперед самій грі, а не технології блокчейну та складній токеноміці.
Стан Blockchain Ігри
Згідно з останнім рейтингом DappRadar, Befriend AI від Xterio, OasChoice, LOL і MEET48 очолила показники найпопулярніших блокчейн-ігор за останні 30 днів.
Найпопулярніші блокчейн-ігри в минулому 30 днів. Джерело: DappRadar.
Хоча постійні інновації та розвиток у галузі викликають впевненість у довгостроковому потенціалі блокчейн-ігор, цей сектор зіткнувся з труднощами, зокрема перешкодами на базі, поганим користувацьким досвідом, складною інфраструктурою та зростанням конкуренції з боку DApps на основі штучного інтелекту.
Перешкоди під час адаптації та погана взаємодія з користувачем
Згідно зі звітом Blockchain Game Alliance (BGA) за 2024 рік на основі 623 відповідей, 53,9% респондентів зазначили, що основними проблемами в блокчейн-іграх залишаються адаптація та поганий досвід користувача (UX).
Найбільші виклики, з якими стикається ігрова індустрія. Джерело: Blockchain Game Alliance.
Цей останній набір відповідей ознаменував третій рік поспіль, коли ці дві проблеми називають головною проблемою галузі.
Для Сема Паттона, головного операційного директора Drift Zone, ця загальна відсутність доступності підкреслює, неправильно зрозумілий підхід сектора до ігор на блокчейні.
«Головне пам’ятати, що більшість гравців не приходять до блокчейн-ігор, тому що вони зацікавлені в блокчейні – вони приходять заради розваги. Ігри мають бути перш за все цікавими, а переваги блокчейну — це покращення, а не основна привабливість», — сказав він.
Замість того, щоб намагатися перетворити традиційних геймерів на користувачів блокчейну, розробники можуть знайти більше використовувати для того, щоб зробити аспект блокчейну в іграх настільки непомітним, що гравці не знають про додаткову цінність технології блокчейн.
Складність блокчейн-ігор
Порівняно з блокчейн-іграми, традиційні ігрові студії мають усталені методи залучення та залучення гравців.
Децентралізований характер Web3 вимагає від користувачів взаємодіяти з різними елементами, включаючи криптовалютні гаманці, токени та такі концепції, як децентралізоване управління. Ці складнощі можуть відлякати звичайних геймерів, які звикли до більш легкої та зручної роботи, яку пропонують ігрові платформи Web2.
Відповідно до звіту BGA, 36,3% респондентів визначили адаптацію та зручність використання як вирішальні фактори для розвитку галузі, що відображає значне зростання їх сприйняття важливості порівняно з попередніми роками.
Деякі галузі гравці вирішують бар’єри при вході, використовуючи платформи соціальних мереж, щоб підтримувати взаємодію.
< p>«Гравці залишаються, коли вони розважаються, коли вони є частиною спільноти, і коли їх вкладений час створює тривалу цінність. Ми бачимо це завдяки нашій інтеграції з TikTok, де соціальна активність посилює взаємодію з грою», — сказав Кріс Чжу, генеральний директор і співзасновник Sonic SVM.
Інші ігрові платформи залишаються конкурентоспроможними. запускаючи свої продукти в програмах соціальних мереж, як-от Telegram, щоб познайомити користувачів Web2 із концепціями блокчейну в знайомому соціальному середовищі.
Доступність для геймерів Web2
Розробка хорошої гри на основі блокчейну передбачає зустріч гравців там, де вони є. Покращення взаємодії з користувачем є життєво важливим для подолання розриву між іграми Web2 і Web3.
«Майбутнє блокчейн-ігор — це досвід, який не відрізняється від досвіду традиційних ігор сьогодні», — сказав Кадан Стадельманн, головний технічний директор Komodo Platform.
За словами Паттона, створення технологія блокчейн, основна привабливість ігор Web3, часто приносить більше шкоди, ніж користі.
«Загальні настрої геймерів Web2 надзвичайно негативні щодо ігор Web3, головним чином через те, що індустрія зосереджена на жетонах і технологіях, а не на створенні цікавого досвіду», — сказав він.
Щоб вирішити ці проблеми, розробка зручних інтерфейсів і спрощене створення гаманців може допомогти новачкам плавніше перейти до ігор на базі блокчейну.
< p>«Створення крипто-гаманців і керування ними, а також розуміння приватних ключів і самоохорони є складними поняттями для нових користувачів. Існує також перешкода придбання ігрових токенів, яка часто передбачає створення обмінних облікових записів, фінансування за допомогою фіатної валюти, навігацію на криптовалютних ринках і роботу з обмеженими варіантами оплати. Це дуже багато, чого потрібно вимагати від того, хто хоче зіграти в гру», — сказав Паттон BeInCrypto.
Деякі ігрові проекти запровадили безкоштовні варіанти гри та безгазові транзакції, щоб зменшити перешкоди під час реєстрації. Ці типи транзакцій не вимагають від користувачів плати за мережу, що спрощує взаємодію користувача з іграми на основі блокчейну.
“Я бачу майбутнє, де гравці можуть переходити до ігор, не турбуючись про гаманці, комісію за газ чи обміни. У них має бути можливість негайно почати грати, як і в будь-яку іншу гру Web2», — сказав Паттон.
Зрештою, успіх блокчейн-ігор залежить від створення гармонійної та спрощеної взаємодії з користувачем.
Поява AI-Driven dApps
Хоча блокчейн-ігри й надалі відіграють ключову роль в екосистемі Web3, постійно змінюваний сектор dApps, керованих штучним інтелектом, починає оспорювати його домінування.
< p>Зростаюче використання ШІ в dApps відображає ширшу суспільну тенденцію до автоматизації та прийняття рішень на основі даних. Оскільки люди стають все більш залежними від цифрових систем, попит на більш інтелектуальні та зручні технології значно зростає.
Однак деякі експерти галузі вважають ШІ інструментом, а не загрозою.
«Програми, керовані штучним інтелектом, не шкодять іграм на блокчейні, оскільки розробники ігор на блокчейні використовують штучний інтелект для розробки кращих програм», — сказав Штадельманн. .
Таким чином штучний інтелект можна використовувати для підтримки конкурентної переваги блокчейн-ігор.
Використання штучного інтелекту для вирішення існуючих проблем в іграх на блокчейні
Роман Циганов, засновник і генеральний директор Antix, каже, що штучний інтелект можна використовувати, зокрема, для протидії перешкодам при підключенні. Інтегруючи агенти ШІ в ігрову інфраструктуру, розробники можуть надати користувачам освітні ресурси для кращого розуміння та взаємодії з іграми Web3.
«Використовуючи такі передові технології, як цифрові люди, розробники можуть створювати інтерактивні навчальні посібники та персоналізовану допомогу, крок за кроком направляючи гравців. Використання передових рішень, подібних до цього, сприятиме довірі, зменшить плутанину та полегшить впровадження в екосистеми блокчейну», – сказав Циганов BeInCrypto.
Для Чжу, dApps, керовані штучним інтелектом, піднімають планку для всіх ігрових проектів блокчейну. .
«Ми бачимо, як штучний інтелект забезпечує справді динамічний ігровий досвід, де NPC розвиваються, сюжетні лінії адаптуються, а контент генерується сам. Це змінило конкуренцію з того, хто може створити більше вмісту, на те, хто може створити найбільш привабливий досвід, керований ШІ. Перетин штучного інтелекту та блокчейну є особливо потужним, оскільки блокчейн забезпечує інфраструктуру для агентів штучного інтелекту, щоб мати постійні ідентифікаційні дані, володіти активами та брати участь в ігровій економіці», – сказав він.
Розробники можуть доповнити інтеграція штучного інтелекту в їхні проекти з іншими новими технологіями, щоб стимулювати відновлене залучення користувачів.
«Доповнена та віртуальна реальність, децентралізовані протоколи ідентифікації та докази з нульовим знанням готові підштовхнути наступну хвилю блокчейн-ігор. Ці рішення можуть зробити ігровий процес більш захоплюючим, безпечним і доступним. Пов’язуючи їх разом зі штучним інтелектом, який може генерувати конкретних персонажів та ігрові світи, відкривається шлях до гіперперсоналізованого досвіду, долаючи розрив між реальним і віртуальним світами», – додав Циганов.
Конвергенція цих нових технологій створює нові можливості для розробників ігор, пропонуючи їм нові інструменти для створення більш персоналізованого та динамічного досвіду.
Зниження традиційних інвестицій Місця проведення
В останні роки блокчейн-ігри експериментували з різними моделями фінансування. Інвестиції венчурного капіталу відіграли ключову роль у стимулюванні зростання у 2021 та 2022 роках. Однак ведмежий ринок у 2023 році свідчив про уповільнення інвестиційної активності.
Згідно з даними Dapp Radar, у другому кварталі 2024 року , інвестиції в ігри зросли до 1,1 мільярда доларів, що на 314% більше, ніж у попередньому кварталі. Однак у наступному кварталі тенденція різко змінилася: інвестиції впали до 110 мільйонів доларів США, що означає зменшення на 90%.
Інвестиції в ігри Web3 протягом третього кварталу 2024 року. Джерело: Dapp Radar.
Ця зміна відображала ширшу ринкову тенденцію, яка характеризується підвищеною обережністю інвесторів, а не зменшенням інтересу засновників до інноваційних проектів. У результаті місця фінансування розробників ігор значно змінилися.
«Поточний ландшафт фінансування блокчейн-ігор є складним, інвестиції значно зменшилися порівняно з попередніми роками. Це середовище вимагає більш стратегічного підходу як до розвитку, так і до збору коштів», – сказав Паттон.
Значне зниження фінансування підкреслює необхідність адаптації, особливо в часи коливань ринкових умов.
Нове Прогнози щодо фінансування
Для деяких лідерів галузі цей мінливий сектор дає розробникам унікальну можливість переглянути свій підхід до фінансової стійкості.
“Зниження у традиційні інвестиції в ігри фактично створила можливість для проектів із реальною тягою та чіткими пропозиціями вартості», — сказав Чжу BeInCrypto.
З цього приводу Паттон додав:
«Багато проектів зазнають невдачі, тому що вони зосереджені на підвищенні ціни токенів, а не на створенні стабільних моделей доходу. Іграм потрібні чіткі шляхи отримання прибутку під час запуску, а не теоретична токенономіка, яка працює лише на ринках биків. Ефективність розробки має вирішальне значення. Розробка ігор за своєю суттю є дорогою, але команди повинні стратегічно визначити, куди вони розподіляють ресурси в цьому середовищі фінансування — зосереджуватися на основній ігровій механіці, а не на передовій графіці або запускати мінімальний життєздатний продукт для розширення на основі відгуків гравців і прибутку».< /p>
Окрім традиційних варіантів інвестування, існують альтернативні джерела фінансування, такі як стратегічні партнерства з блокчейн-платформами, фінансування спільноти через програми раннього доступу та гранти від блокчейн-фондів.
«Краудфандингові платформи, продаж токенів, керований спільнотою, і стратегічне партнерство з традиційними ігровими компаніями запропонувати канали свіжого капіталу. Якщо розробники зможуть створювати сильніші та захоплюючі наративи навколо своїх проектів, їм вдасться залучити зацікавлених сторін, які цінують прозору комунікацію та дизайн, орієнтований на користувача», — сказав Циганов.
Адаптація до мінливих можливостей фінансування шляхом вивчення альтернативні моделі та надання пріоритету привабливому досвіду гравця дозволять розробникам блокчейн-ігор успішно продовжувати інновації.