Крім того, попит на біткойни стрімко зростає з боку довгострокових власників, незважаючи на коливання цін. Цей шок пропозиції може стати головним сигналом підвищення на найближчі місяці.
Чи біткойн прямує до шоку пропозиції?
Оскільки біткойн досяг нової ери ринкової інтеграції та інституційного визнання, корпоративного та індивідуального кити набувають стільки, скільки можуть.
Минулого місяця емітенти ETF купували його у 20 разів швидше, ніж майнери могли його виробляти, і разом вони тримають більше, ніж Сатоші Накамото. Однак через ці тенденції пропозиція біткойна знаходиться під загрозою.
Біткойн у біржових резервах на новому мінімумі. Джерело: CryptoQuant
Як показують дані CryptoQuant, близько 2,5 мільйона BTC зараз зберігаються в обмінних резервах. Це найнижчий залишок резервів за майже 3 роки.
Крім того, американські емітенти Bitcoin ETF та інші корпоративні кити є дуже яскравими покупцями, але 69% пропозиції зберігається фізичними особами. Насправді ETF нещодавно відбувся перший щотижневий відтік у 2025 році, показуючи, що проблема виходить за їх межі.
Чистий приплив біткойн ETF США спот. Джерело: SoSoValue
Іншими словами, криза пропозиції біткойнів зараз дуже реальна. Крім того, переважна більшість його вже видобуто, залишилося лише 5,7%. Крім того, втрачаються невідомі кількості. Невелике зростання попиту може започаткувати новий, бичачий цикл.
Цей попит може матеріалізуватися, незважаючи на нещодавнє падіння цін на біткойн. Цього тижня ринок став свідком різкого сплеску попиту на постійних власників, що свідчить про сильну довіру з боку окремих користувачів. Ці власники також рідше продають BTC. Ці фактори можуть разом спричинити шок пропозиції біткойнів.
“Незабаром кожен мільярдер купить мільярд доларів біткойнів, і шок пропозиції буде настільки великим, що ми’ припинити вимірювати BTC у фіатних валютах,” – сказав Майкл Сейлор в недавньому інтерв'ю.
Існує також розгляд резерву біткойнів у США та багатьох інших країнах. У США 20 штатів наразі запропонували законопроекти про створення стратегічного резерву біткойнів. Якщо такі стратегії будуть схвалені, державні та національні уряди будуть купувати BTC, і пропозиція буде ще більше падати.
Отже, на нинішньому рівні ланцюг постачання біткойнів є дуже неминучим. Однак макроекономічні фактори, такі як процентні ставки та глобальні тарифи, також відіграватимуть вирішальну роль.