Прокуратура серйозно переграли, повністю дискредитували свого зіркового свідка та загалом перетворили процес на фарс.
Визнання провини HashFlare дозволяє уникнути найгірших результатів
До того, як все це завалилося, HashFlare нібито був авторитетним бізнесом хмарного майнінгу. Однак естонських співзасновників Сергія Потапенка та Івана Туригіна заарештували у 2022 році та звинуватили в шахрайстві інвесторів на 575 мільйонів доларів.
Після тривалої судової тяганини співзасновники HashFlare сьогодні визнали себе винними у змові щодо шахрайства.
“Як сьогодні зізнався Іван, одна з його та Сергієвих компаній обіцяла майнити крипто і справді майнила крипто, але не так багато, як обіцяла. Натомість іноді він повертав клієнтам криптовалюту, яку придбав на відкритому ринку. Важливо, однак, як ми покажемо під час винесення вироку, жоден клієнт не зазнав жодної шкоди,” – сказав адвокат.
Коротше кажучи, керівники HashFlare визнали, що вони винні в шахрайстві, але доклали наполегливих зусиль, щоб показати обмежений вплив своїх дій. Вони рекламували HashFlare як простий спосіб видобувати криптовалюту з дому, але не мали достатньо ресурсів, щоб виконати ці обіцянки.
Замість цього вони використовували гроші клієнтів, щоб купувати активи та передавали їх як винагороду за майнінг.
ФБР стверджувало, що сайт працював таким чином з 2015 по 2018 роки, після чого вони «посилалися на пункт в умовах обслуговування HashFlare, який дозволяв йому закриватися, якщо він був збитковим протягом 28 днів.”
Більшість коштів користувачів прямували на їх збагачення. Проте, як вони стверджували у своїй явці з повинною, засновники виявили жаль і бажання відплатити своїм користувачам.
З цією метою вони погодилися конфіскувати всі заморожені активи та надати дані споживачів, щоб допомогти у відшкодуванні. Ці активи включають кілька елітних автомобілів і нерухомість. Однак цих дій і визнання провини недостатньо, щоб зменшити кількість співзасновників HashFlare’ речення: обвинувачення сильно помилилося.
Зокрема, Міністерство юстиції стверджувало, що парі вдалося перемістити 95 мільйонів доларів у вигляді криптоактивів після арешту, доводячи, що «вони збрехали досудовим службам і їм не можна довіряти».” Проте федеральні прокурори’ ключовий свідок був повністю дискредитований, а процес набув дещо фарсового характеру.
Щоб назвати один із прикладів цих серйозних помилок, прокурори були змушені визнати, що вони перевищили збитки на 225 мільйонів доларів.
Звідси почалися переговори, щоб врятувати якусь подобу справедливості. Керівники HashFlare визнали себе винними за одним звинуваченням, тоді як майже 20 інших були виключені взагалі. Незрозуміло, який вирок вони отримають, але могло бути набагато гірше.