Зокрема, Винник визнав себе винним у шахрайстві на 14 мільйонів доларів у Росії, і йому, ймовірно, загрожує подальше ув’язнення на батьківщині. Трамп допоміг заспокоїти темпи придушення криптовалюти, але ця політика має свої межі.
Трамп міняє Вінніка на шкільного вчителя
Олександр Вінник багато пережив після свого арешту в 2017 році. У 2011 році він заснував BTC-e, першу криптовалютну біржу, яка була відомою в період свого розквіту. Сайт було закрито через масові звинувачення у відмиванні грошей та інших злочинах, а його заарештували. Однак, згідно з New York Post, президент Трамп повертає Винника до Росії.
“Тепер ми знаємо, що отримала Росія за цією угодою. Обвинуваченого у відмиванні грошей у Росії Олександра Вінника звільняють з-під варти в США в обмін на Марка Фогеля,” написав репортер CNN Закарі Коен.
Зокрема, Трамп передає Винника російській владі в рамках угоди про обмін полоненими. Натомість американського шкільного вчителя Марка Фогеля повернули до США.
У 2022 році Фогель намагався потрапити до Росії з 17 грамами марихуани, за що отримав 14 років позбавлення волі за торгівлю наркотиками. Це стало відомою причиною в деяких колах, але це не має відношення до криптовалюти.
У житті Винника були постійні судові баталії між закриттям BTC-e та угодою Трампа про обмін. Після арешту в Греції в 2017 році його екстрадували до Франції, а потім знову до США в 2022 році.
Додатково до його початкових звинувачень у відмиванні грошей США додали нові звинувачення в 2024 році, і згодом Винник визнав себе винним.
“Ми вважаємо це дуже чесною угодою. Ми не міняємо Торговця Смертю на баскетболіста. Зараз Винник перебуває під вартою в північній Каліфорнії, очікуючи на транспортування назад до Росії,” два представники Білого дому заявили пресі.
На поверхні може здатися, що Трамп продовжує загальну кампанію криптопомилування з Винником. Минулого місяця він помилував засновника Silk Road Росса Ульбріхта після понад десяти років ув’язнення. Це завоювало велике визнання криптоспільноти.
Однак, якщо Ульбріхта чекає груба реінтеграція з різко зміненим криптопростором, у Вінніка є набагато серйозніші проблеми.
Зокрема, російський уряд вимагав екстрадиції Винника принаймні з 2018 року. Очевидно, він зізнався російським правоохоронним органам у тому, що вчинив масштабне кібершахрайство в BTC-e, завдавши збитків приблизно на 14,6 мільйона доларів.
Винник може віддавати перевагу умовам у своїй рідній країні, але він, схоже, не стане вільною людиною найближчим часом.
Іншими словами, головний інтерес Трампа полягав у звільненні Марка Фогеля, а не у виправленні надмірних дій уряду щодо Олександра Винника. Фогель вже повернувся до США, відвідав Білий дім і публічно подякував Трампу за його втручання. Винник, навпаки, досі перебуває під вартою в очікуванні транспортування.